Tańskiego 3, 39-300 Mielec, Polska
17 787 53 50
zso1@zso1.mielec.pl

Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Witaj w nowej rzeczywistości

Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Już po raz czwarty nasze V Liceum Ogólnokształcące było organizatorem Miejskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej “NA JĘZYKACH” pod patronatem Prezydenta Mielca. Nasz konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych naszego miasta, a jego celem propagowanie nauki języków obcych jako skutecznego narzędzia porozumiewania się w zjednoczonej Europie.  A chyba nie ma przyjemniejszego sposobu uczenia się jak uczenie się przez piosenkę.

         Już tradycją stało się, że na realizację naszego konkursu planujemy miesiąc maj, bo jak, maj to kwitnące kwiaty, śpiewające ptaki i …jak ulał pasuje tu piosenka.

Zgodnie z regulaminem konkursu prezentowane i nagradzane są piosenki w czterech językach obcych nauczanych w mieleckich szkołach: języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i francuskim i niemieckim. Przyznawane jest również GRAND PRIX za najlepiej wykonaną piosenkę. Zwycięzca tegoż tytułu zgodnie z tradycją otrzymuje statuetkę ‘Mielecką nutkę”oraz ma zapewnione nagranie tej piosenki w naszym szkolnym  profesjonalnym studio nagrań.Tegorocznym zwycięzcą został Kamil Jachyra z SP2 z piosenką w wykonaniu angielskim “Easy on me” Adele.

Pozostali laureaci w poszczególnych kategoriach i wyróżnieni to:

1 miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku Angielskim Aniela Serafińska z SP 13

1 miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku HiszpańskimEmilia Winiarz z SP 2

1 miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku FrancuskimAleksandra Kagan z SP 6

1 miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku Niemieckim Zuzanna Czuchra z SP 3

Wyróżnienia otrzymały: Dominika Krupa (SP 11), Amelia Gawryś (NSP), Alicja Leżoń (SP 11) i Milena Jeż (SP 8)

         W organizację konkursu zaangażowani są nauczyciele językowcy naszego liceum: p. Marta Horeczy, p. Lucyna Przybyło oraz p. Beata Zubiel. Zapleczem muzycznym zajmuje się masz muzyk i nauczyciel klas o muzyczno -teatralnym profilu p. Maciej Kosztyła. Nauczycielski organizatorski team pracuje nad organizacją wydarzenia na długo przed samym finałem, dopilnowując każdego szczegółu, żeby konkurs przebiegł sprawnie i był miłym, wartym zapamiętania wydarzeniem.

         Nieocenione jest zaangażowanie naszych licealistów. Tegoroczna para konferansjerów w osobach Dominiki Tomczyk i Konstantego Madeji spisała się znakomicie prezentując zabawny styl konwersacji i zapowiadania piosenek. Nasi uczniowie dodawali otuchy stremowanym czasami uczniom. Zaś uczennice i uczniowie klasy II C pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Lucyny Przybyło przebrane za hostessy w typowe stroje angielskie, francuskie, hiszpańskie i bawarskie czuwały nad sprawną organizacją, witając gości i troszcząc się o uczestników.

         Uczennice klasy teatralno- muzycznej Zuzanna Pleban i Laura Jarosz zagospodarowały przerwę, czyli czas kiedy jury udało się na obrady.

         Na czas rozdania nagród nasz konkurs  zaszczycili Zastępca Prezydenta Mielca Adriana Miłoś oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos. Nasi goście gratulowali nagrodzonym uczestnikom, a Pani Prezydent podkreślała znaczenie nauki języków obcych w dzisiejszej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.